|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Automatic Doors, Industrial Machinery, Household Appliances |
| Battery Type: | 27A |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | JH-KIT03 |
| Decode | EV1527/HCS301 |
| Frequency | 315MHZ, 433.92MHZ or customized |
| Modulation type | FSK/ASK |
| Distance | 80m work with our remote control |
| Tech. parameter | Terminal Blocks, relays |
| Momery | 30 codes |
| Channel | 1/2/3/4 channels |
| Working voltage | 12-24V |
| Working current | 10-60mA |
| Output | Dry connect output |
| Working mode | Bistable and monostable working mode is optional |
| Learning way | all channels learning code with remote control together |
| Brand | JUHUI |
| Package | 50pcs/CTN |
| Lead time | 1-5 days for samples, 20-30 days for order |
| Place of origin | China |
| MOQ: | 300pcs |
| Supply ability | 100.000pcs/Month |
| Application | 1. motorcycle alarm 2. electric vehicle alarm 3. sliding gate, auto gate, sliding door, rolling door, 4. ceiling fan 5. access system 6. wherever gate opener needed |