|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Automatic Doors, Household Appliances, Wireless Controller |
| Battery Type: | 27A/23A |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Brand: | Juhui or customized |
| Size: | 65mm*38mm*1mm |
| Coding Model: | Rolling Code |
| Led Light | Green /Blue/white /yellow /red and etc |
| Components: | PCB + Battery + Metal case + silica gel pad + Screw + Keychain |
| Frequency: | Fixing & Adjustable |
| Frequency Range: | (270-868)MHZ |
| Voltage: | 12V |
| Battery: | 27A |
| Distance | 80-100M |
| Package | 500pcs/CTN |
| CTN dimension | 53.5*22.5*35cm |
| Terms of trade | FOB or EXW |
| Payment term | 30% before production.70% before shipment T/T . Western union. Paypal |
| Delivery time: | 2-5 Days for Samples.15-20days for Order |
| Origin: | Quanzhou City , Fujian Province , China. |
| Logo: | Accept Customized |
| Warranty | 12 months |
| Package | 500PCS/Ctn |
| Ctn Dimension | 53.5*22.5*35 cm |
| Shipment | by air, by sea, DHL, TNT etc |
| Payment terms | Advanced T/T:30% as deposit,the balance before shipment Paypal, Western union. |
| Trade terms | FOB or EXW |
| Lead time | 1-5 days for samples 15-20 days for order |