|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Housing Material: | ABS |
| IP Rating: | IP44 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Power Supply | 230V AC or 12-24V DC |
| Aerial Frequency | 433.92MHZ |
| Flashing Frequency | 1S (ON-OFF) |
| Operating Temperature | -20 to +60 Degree |
| IP Protection | 44 |
| LED Power Rating | 3W |
| Frequency | 50/60Hz |
| Internal Flashing light | Yes |
| Built-in antenna | YES |
| Feature | Low-Consumption use white LED |
| Usage | Accessories for automatic door |
| Dimension | 100*90*135mm |
| Weight | 230g |
| Warranty | 1 Year |


1.What frequency do you need?
433.92 Mhz or 315 Mhz
2.What encode do you need?
rolling code : HCS301, HCS300, HCS200 etc.
learning code: PT2240, EV1527 etc.
fixed code :SC2260 , SC2262, etc.
3. How can i pay for products?
Payment: T/T ,Paypal ,Western Union.
4. Do your products carry warranty?
Yes, 6 month or more and permanent service.
5. How do i purchase more than 1 remote?
Please contact with me,we offer samples to test before ordering.