|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Automatic Doors, Industrial Machinery |
| Battery Type: | Button Battery |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


1. 315mhz /868mhz /433mhz liftmaster remote control
2. EV1527 /527 learning code /fixed code remote control for roller shutter door
6. Good quality and comptitive price, directly factory made
7. Launch distance: above 100 meters
8. High stability and reliability
9. Professional manufacturer
10.Factory -based price provide for door remote control
11.100%quality assurance resulted from quality inspection door remote contrl in all processes of manufacturing
12.100%after sale service for door remote control
13.OEM or ODM cooperation to customers for all kinds of door remote control
Specifications:
| Item No.: | JH-TX728 |
| Brand: | Juhui sliding gate remote control duplicator |
| Size: | 65mm*36mm*15mm |
| Coding Model: | Fixed/Rolling Code |
| Led Light | Red /Green /Blue and etc. |
| Components: | PCB + Battery + Metal case + Silica gel pad + Screw + Keychain |
| Frequency: | Fixing & Adjustable |
| Frequency Range: | (280-870)MHZ |
| Voltage: | 3V |
| Battery: | 23A/27A |
| Distance | 80-100M |
| Package | 500pcs/CTN |
| CTN dimension | 53.5*22.5*43.8cm |
| Terms of trade | FOB or EXW |
| Payment term | 30% before production.70% before shipment T/T . Western union. Paypal |
| Delivery time: | 1-35Days |
| Origin: | Quanzhou City , Fujian Province , China. |
| Logo: | Accept Customized |
| OEM/ODM Projects: | Yes |
Application:

Certification:
Guarantee:
We will take the full responsibility for the products that get problem in quality from us. We would make new order or solve the problem by negotiation.
Transport Package&Shipping:
| Package | 500PCS/Ctn |
| Ctn Dimension | 53.5*22.5*35 cm |
| Shipment | by air, by sea, DHL, TNT etc |

Company Background:
Quanzhou Juhui Electronic Co., Ltd is a high-tech company that specializes in designing, manufacturing and selling Alarm system, wireless RF receiver (remote controller), RF Remote control ( key fob and transmitter), RF module (wireless transmitter Module and Receiver Module), Remote Control Duplicator( face to face copying duplicator and machine copy duplicator).
We have been manufacturing electronic product for 10 years . Our professional R&D staff can meet your different request .
We hope to promote mutual benefit and build long term business with customers all over the world by joint efforts. 
FAQ:
Q1: Where is your Factory? How can I visit your company?
A1: Our factory is located in Quanzhou, Fujian, China. We could pick you up from the hotel you live when you come to Quanzhou.
Q2: Warranty?
A2: Normally it's one year, but it will be 2 years if you can be our agent
Q3: Can I get some Samples? Are your samples free or need cost?
A3: It can be free, but anyway we have to charge for the samples first, the sample charge can be returned after official order placed.
Q4: Could you please make OEM for us?
A4: Surely yes.OEM&ODM, any your customized alarm system we can help you to design and put into product
Q5: How long can I get your samples?
A5: For samples, it will be ready for delivery in 1-5 days after payment. The samples will be sent to you by express.
Q6: When can I get the price?
A6: Your inquiry related to our products or prices will be replied in 24 hours. If you are very urgent to get the price, please call us
More questions please contact with me