|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Function Type: | Mixing System, Infrared Range and Communication System, Infrared Sensor |
| Detection Type: | IR Infrared Sensor |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Power Supply | Receiver:12V-24V DC/AC Transmitter: Battery 1.5V*2 |
| Range | 15-20 meters |
| Tem. | -10ºC -80ºC |
| Frequency | 1.92 KHZ |
| wave length | 940 nm |
| input | rx 15 mA Tx 30mA |
| Relay output | 1A maz 36v |
| Technology | IR infrared Beam Sensor |
| Dimention | 11.1*3*3.5cm |
